Sağlık çalışanları üvey evlat mı

Okuduğunuz haber
KEYFİYETE DAYALI HAKSIZ UYGULAMALARA ASLA SESSİZ VE SEYİRCİ KALMAYACAĞIZ

Çanakkale en büyük mirasımızdır

Anasayfa   /    Güncel    /    Keyfiyete Dayalı Haksız Uygulamalara Asla Sessiz ve Seyirci Kalmayacağız

Keyfiyete Dayalı Haksız Uygulamalara Asla Sessiz ve Seyirci Kalmayacağız

Bir süredir PTT Manisa Başmüdürlüğü’nde Yönetimin; kurumsal bütünlüğü, çalışma barışını ve iş birliğini zedeleyen, keyfi tutumlarla, hukuksuz uygulamalarla PTT Çalışanlarını huzursuz eden, moral ve motivasyonunu olumsuz etkileyen ve bu yolla 177 yıllık köklü bir tarihe sahip kuruma olan güveni sarsan yaklaşımlarına şahitlik etmekteyiz.

GÜNCEL      31 Mart 2018 - 10:00     0

Keyfiyete Dayalı Haksız Uygulamalara Asla Sessiz ve Seyirci Kalmayacağız

Keyfiyete Dayalı Haksız Uygulamalara Asla Sessiz ve Seyirci Kalmayacağız.

Bir süredir PTT Manisa Başmüdürlüğü’nde Yönetimin; kurumsal bütünlüğü, çalışma barışını ve iş birliğini zedeleyen, keyfi tutumlarla, hukuksuz uygulamalarla PTT Çalışanlarını huzursuz eden, moral ve motivasyonunu olumsuz etkileyen ve bu yolla 177 yıllık köklü bir tarihe sahip kuruma olan güveni sarsan yaklaşımlarına şahitlik etmekteyiz.

Görevde olduğu süre boyunca kurumun fiziki yapısı ve çalışma ortamlarını iyileştirmekten uzak çalışma biçimi, memurun yasalarla belirlenmiş hakkı olan izinlerini kullanmalarını engelleme, sağlık raporu alan personele zaman zaman doğrudan, zaman zaman dolaylı baskı kurarak raporu bitmeden çalışmaya çağırma, “Benim adamım olsun. Benim için kılıç sallasın.” anlayışıyla yapılan görevlendirmeler gibi keyfiyete dayalı, hukuksuz ve baskıcı bir tavırla hareket eden PTT Manisa Başmüdürü, yetkiyi şahsi bir güç sanarak karakteristik yapısını devletin kurallarının üstüne koyarak fütursuz bir yönetim sergilemektedir. Kanun tanımaz uygulamalar, dediğim dedik tavırlar, “ben yaptım oldu” mantalitesine dayalı, hak ve hukuku ayaklar altına alan yaklaşımlar personeli tedirgin etmekte, çalışma barışına zarar vermektedir.

Bu durum karşısında Kurum bünyesinde bulunan 300’e yakın üyesinin tedirginliğini, huzursuzluğunu dile getiren ve haklarını savunan Birlik Haber-Sen 5 No'lu Şube Başkanımız Temel Çildaş, Yönetim tarafından hedef kişi olarak belirlenerek, yıldırma politikaları ile kurumda istenmeyen adam ilan edilme çabası içerisine girilmiş; Sendika Başkanımız nezdinde kurumdaki hak arama mücadelesi ve sendikal çalışmalar sekteye uğratılmaya, değersizleştirilmeye çalışılmıştır.

Bu anlayışın en somut yansıması 19.03.2018 Pazartesi günü yaşanmış ve Başmüdürün ifade ettiğimiz tavırlarından güç aldığını düşündüğümüz İşletme Müdürü, kendisiyle ilgili olmayan bir konuda Birlik Haber-Sen 5 No'lu Şube Başkanımız Temel Çildaş’ın üzerine yürümüş, yakasına yapışarak “Hakkında soruşturma açalım. Sen gününü görürsün.“ ifadeleriyle tehditler savurmuştur.

Devletin görev yapılan makama tanıdığı yetkiler, kişisel güçlere dönüştürüldüğünde, ilkeler üzerinden değil, kişisel ilişkiler üzerinden tasarruflara neden olmaktadır. Motivasyon üretmek yerine, olan motivasyonu bitirmek ve çalışanlarını tedirgin etmek sonucu üreten bir yönetim anlayışı asla kabul edilemez.

Şube Başkanımız başta olmak üzere PTT Çalışanlarını soruşturma ve disiplin cezalarıyla, tehdit ve baskıyla yıldırmaya çalışan Yönetim hakkında gereken işlem yapılmalı, keyfi, hukuksuz ve yönetici vakarına yakışmayan iş ve işlemler mercek altına alınmalı, yetkililer bu tür uygulamalar hakkında gereken yasal süreci bir an evvel işletmelidir.

177 yıllık köklü bir tarihe sahip kurumda yaşanan bu olaylar karşısında kurumsal bütünlüğü, çalışma barışını ve iş birliğini zedeleyen, PTT Çalışanlarını huzursuz eden, moral ve motivasyonunu olumsuz etkileyen keyfiyete dayalı haksız uygulamalara seyirci kalan iradeyi de anlamakta güçlük çekiyoruz. Tam da bu noktada bir akıl tutulmasının yaşandığını düşünüyoruz. Artık Şehzadeler Şehri Manisa’mızda Kamu Kurum ve Kuruluşlarında taşıma su ile değirmen dönmeyeceğini, günübirlik çözümlerle sağlıklı sonuçlar elde edilemeyeceğini, yerelin ortaya koyduğu değere sahip çıkmayan, sahip çıkamayan çözümü dışarıda ve dışardan arayan yaklaşımın başarı getirmeyeceğini, tarihin bunun çarpıcı örnekleriyle dolu olduğunu buradan net bir şekilde ifade ediyoruz.

Birlik Haber-Sen 5 No'lu Şube Başkanımız nezdinde Memur-Sen'e yönelik bu saldırgan tutum, sorunlardan nemalanan çarpık bir yönetim anlayışının ürünüdür. Bu anlayış, "ne aldatanlardan, ne de aldananlardan olunuz" düsturuyla hareket eden Memur-Sen'in çalışanlarının hakkını savunma noktasındaki güvene dayalı duruşunu yıkmak isteyen bir zihniyetin ifşa olduğunu göstermektedir. Ve biz dün olduğu gibi bugün de gelecekte de yanıltmayan ve yanılmayan sendikal mücadelemize devam edeceğiz. Bu noktada sendikamıza saldırarak kendi ihtiraslarının üzerini örtmeye çalışan yönetim anlayışını da bu anlayışa karşı tüm tarafların tutumlarını da not ediyor ve gerek diyalog gerek eylemsel ve gerekse de hukuki anlamda mücadelemizden ödün vermeyeceğimizi açıkça deklare ediyoruz.

Kurulduğu tarihten bugüne, kamu çalışanlarının hak ve hukukunu savunan, yasakların kaldırılması için emek harcayan, her türlü keyfi uygulamanın karşısında olan, tam demokrasi için mücadele veren, her zaman milletin ve millî iradenin yanında yer alan Bir Milyonu aşan üyesiyle Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu Memur-Sen olarak, yaşanan sorunu kamuoyunun dikkatine sunarak, keyfi yönetim tarzına, hastalıklı yönetim anlayışına karşı kesinlikle sessiz ve seyirci kalmayacağız.

 

                                                                                                            Mustafa İrğat

                                                                                           Memur Sen Manisa İl Temsilcisi

                                                                                            Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

SON DAKİKA HABERLERİ