18 bin sağlık personeli alınacak

Okuduğunuz haber
REKTÖR SAĞLIK-SEN BAŞKANINA RANDEVU VERMİYOR

Yılın projesi Antalyadan

Anasayfa   /    Sendika    /    Rektör sağlık-sen başkanına randevu vermiyor

Rektör sağlık-sen başkanına randevu vermiyor

Bir yıldır sağlık personelinin sorunlarını görüşmek için randevu talep eden sağlık-sen şubesine rektör randevu vermiyor.

SENDİKA      25 Nisan 2018 - 15:31     1

Rektör sağlık-sen başkanına randevu vermiyor

ÜNİVERSİTE ÇİFTLİĞİNİZ, SAĞLIK ÇALIŞANLARI MARABANIZ DEĞİLDİR!!

Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal YILDIRIM’ın yaptığı açıklamada;
Kendilerine büyük ümitlerle makam verilenler, hem kendileri adına hem de kurumları adına bizi hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. Bunun son örneklerinden birisi de maalesef ülkemizin en büyük üniversitelerinden biri olan Kocaeli Üniversitesi ve rektörü Sadettin Hülagü’dür.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’den, sağlık çalışanlarının sıkıntılarını iletmek üzere bir yıldır, gerek sendikamızın Kocaeli Şubesi olarak, gerekse Genel Merkezimiz adına Başkan Yardımcılarımız tarafından defalarca randevu talep edilmişse de maalesef ki sonuca ulaşılamamıştır.  Sağlık-Sen olarak gittiğimiz her kurumda, talepte bulunduğumuz her durumda, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının özlük haklarını görüşmenin yanında, kurumların hizmet kalitelerine ve standartlarına da katkı sunmayı amaçlıyoruz.

Ancak sayın rektör, ilginç bir şekilde paydaşlarını paylamaktan başka bir yönetim yolu bulamadı. Taleplere kulak tıkayan, çalışanlarını örselemekten çekinmeyen, kurumunu her gün daha da yönetilemez hale getiren ve maalesef kendini atayan makama ihanet eden rektörümüz, kendisine iyi niyetle yapılan eleştirilere bile tahammül gösterememektedir.

Kocaeli’nde sağlık alanında yapılan katkılar ve özverili çalışmalar İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol ERGÜNEY ve yönetimiyle zirveye çıkmışsa da, üzülerek ifade etmeliyiz ki Kocaeli Üniversitesinde bir o kadarda gerilemiştir. Rektör’ün, neye hizmet ettiği belli olmayan, etkisi ve yetkisi bulunmayan Türkiye’de bin, ilimizde beş yüz üyesi olan bir sendika ile kapalı kapılar ardında görüşmeler içerisinde olması ise son derece manidardır.

Sağlık alanında 250bin, ilimizde 5bin üyesi bulunan en büyük sivil toplum örgütü olan Sağlık Sen’i küçümsemek kimsenin haddi değildir. Hele bünyesinde binlerce sağlık çalışanı bulunan Kocaeli Üniversitesi ve rektörünün hiç haddi değildir. Bizler sahaya indiğimizde üyelerimizin sorunlarını, sıkıntılarını ve taleplerini topluyor, sağlık çalışanlarımızın sesi olarak idarecilere iletiyoruz. Üniversite Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanlarının ciddi sıkıntıları var. Bu sıkıntıların bir kısmı Sağlık Bakanlığı, bir kısmı da Rektörlük tarafından çözülmesi gereken sorunlardır. Sıkıntılar gerek yönetim anlamında gerekse çalışanlar adına dayanılamaz noktada iken rektörün bunlara kulak tıkaması çalışanlara yapılan ihanettir.

Buradan son bir kere daha seslenmek istiyoruz. Üniversite çiftliğiniz, sağlık çalışanları da marabanız değildir. Ve Sağlık Sen sizin ayar vermeye alıştığınız sıradan sivil toplum örgütlerinden hiç değildir. Binlerce üyemiz ile yanlış uygulamalarınızın karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz. Sizlere kurumunuzdaki sorunlarınızı paylaşmayı ve çözmek anlamında gösterdiğimiz iyi niyeti değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Kurumu kendi istikbali ve kariyeri için egolarına kurban edenlerin sonu hüsrandır. Gün gelecek selam verecek adam bulamayacaksınız. Basın açıklamasına Memur Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık, Memur Sen’e bağlı sendika başkanları ve sendika üyeleri de katılım sağladı.

 

Erdal YILDIRIM

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

Toplam 1 yorum yapılmış.

Misaz>>
Kendilerinin geçmiştede şimdide kime hizmet ettikleri beli ... etkisi ve yetkisi olayan !!! Sendikanın -ki o sendika BAĞIMSIZ-DIR - karalamaya çalıştığı rektörün görev yaptığı Kocaeli üniversitesinde yetkilidir. Rektörde Kocaelide kendini kanıtlamış ve taraflı tarafsız tüm STK’ların taktirini toplamış bir bürokrattır. Yazık çok yazık. Kedi uzanamadığı ciğere murdar dermiş.
9 Ay önce

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

SON DAKİKA HABERLERİ