Sağlık bakanlığı hemşireler için RTÜK e başvurdu

Okuduğunuz haber
SAĞLIK BAKANLIĞI DESTEK PERSONELİ ALIM İLANI

Yıpranma payında adalet için meclise gittiler

Anasayfa   /    personel sağlık    /    Sağlık bakanlığı destek personeli alım ilanı

Sağlık bakanlığı destek personeli alım ilanı

Sağlık bakanlığına bağlı birimlerde çalıştırılmak üzere detek personeli istihdamı yapılacaktır Başvurular 11 Temmuz 2018 Çarşamba günü başlayacak ve 17 Temmuz 2018 Salı günü TSİ 18:00’de sona erecektir

PERSONEL SAĞLIK      13 Temmuz 2018 - 18:14     1

Sağlık bakanlığı destek personeli alım ilanı

GEÇİCİ KORUMA ALTINDAKİ SURİYELİLERİN SAĞLIK STATÜSÜNÜN VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARAFINDAN SUNULAN İLGİLİ HİZMETLERİN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ (IPA 2016/378-641) DESTEK PERSONELİ İSTİHDAMI İLANI

T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ile AB Komisyonu Türkiye Delegasyonu arasında imzalanan Doğrudan Hibe Sözleşmesi kapsamında uygulanmakta olan IPA 2016/378-641 sayılı “Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Sağlık Statüsünün ve Türkiye Cumhuriyeti Tarafından Sunulan İlgili Hizmetlerin Geliştirilmesi Projesi” çerçevesinde 30.11.2019 tarihine kadar görevlendirilmek üzere, en az 81Destek Personeli” istihdam edilecektir.

Adaylar için aranan şartlar:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya Türkiye’de yasal olarak ikamet ediyor olmak

  • Mesleğini icra etmesine engel olacak sağlık sorunu bulunmamak

  • En az ilkokul mezunu olmak

  • Kişiler arası olumlu ilişkiler kurabilme yeteneğine sahip olmak

Destek personelinin görevleri:

  • Sağlık Merkezi’nin temizlik, tertip ve düzenini sağlamak

  • Sağlık Merkezi’nin basit bakım ve onarımı, aydınlatma ve ısıtma ile ilgili hizmetleri, malzeme taşınması ve depolanması gibi günlük işleri yapmak

  • Sağlık Merkezi’nin çevresinin düzenlemesi, temizliği, bahçe bakımı kapsamındaki işleri yerine getirmek

  • Sağlık personelinin uygun gördükleri cihazları temizlemek ve kullanıma hazır hale getirmek

  • Bizzat hasta bakımı ve hemşirelik hizmetleriyle ilgili olmamak üzere idare tarafından verilen yardımcı mahiyetteki görevleri yapmak

  • İdare tarafından talep edilecek diğer iş ve işlemleri gerçekleştirmek

BAŞVURU GENEL KOŞULLARI

Başvuru için aşağıdaki genel şartlar:

a. 8 Kasım 2016 tarihli ve 676 sayılı KHK uyarınca yapılacak olan güvenlik soruşturması engeli bulunmamak.

b. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c. Affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas,irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

d. T.C. Vatandaşı erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak veya en az 3 yıl süre ile tecilli olduğunu gösterir belge sunmak.

e. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak.

f. 01.01.1955 tarihinden sonra doğmuş olmak.

ADAYLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Başvuruda bulunan adayların başvurularını eksiksiz ve zamanında tamamlayıp tamamlamadıkları kontrol edilerek başvurusu eksik olan veya başvurularını zamanında tamamlayamayan adaylar elenecektir. Adaylarda aranan asgari nitelikler ve adayların başvuru belgeleri üzerinden değerlendirilecektir. Genel nitelikler veya asgari koşulları sağlayamayan adaylar elenecektir.

İlk aşamayı başarıyla geçerek başvuruları uygun bulunan tüm adayların kura atama programı yolu ile yerleştirmeleri yapılacak olup kura sonuçlarıhttp://www.sihhatproject.org/ ta açıklanacaktır.

Sonuçlar http://www.sihhatproject.org üzerinden ilan edilecektir. Başvuru sahiplerine ayrıca açıklama yapılmayacaktır.

Başvurular 11 Temmuz 2018 Çarşamba günü başlayacak ve 17 Temmuz 2018 Salı günü TSİ 18:00’de sona erecektir. Başvurular, http://www.sihhatproject.org adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Hizmete ihtiyaç duyulması, İdare tarafından uygun görülmesi ve IPA 2016/378-641 numaralı Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Sağlık Statüsünün Ve Türkiye Cumhuriyeti Tarafından Sunulan İlgili Hizmetlerin Geliştirilmesi Projesi kapsamındaki bütçe tahsisatının uygun olması durumunda daha fazla sayıda personel istihdam edilebilir.

başvuru için tıklayınız 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

Toplam 1 yorum yapılmış.

Kazım
Sonuçlar ne zaman açıklanacak.başvuruda bulunana ayrıca sonuçlar için bilgi verilmeyecekse nasıl öğrenecek acaba
7 Ay önce

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

SON DAKİKA HABERLERİ