Çeker; İdareden sorunların çözülmesini talep etti

Okuduğunuz haber
SAĞLIK PERSONELİ AVRUPADAKİ MESLEKTAŞLARINA GÖRE DÖRT KATI ÇALIŞIYOR

Acillerde teşvik dönemi başlıyor

Anasayfa   /    Sağlık    /    Sağlık personeli avrupadaki meslektaşlarına göre dört katı çalışıyor

Sağlık personeli avrupadaki meslektaşlarına göre dört katı çalışıyor

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin MEMİŞ Ordu'da il divan toplantısında yapmış olduğu konuşmada sağlık personelinin avrupadaki meslektaşlarına göre dört katı çalıştığını söyledi.

SAĞLIK      09 Nisan 2018 - 00:45     0

Sağlık personeli avrupadaki meslektaşlarına göre dört katı çalışıyor

Sağlık-Sen Genel Başkan Metin Memiş, Ordu Sağlık Sen il divan toplantısında yaptıgı konuşmada şehir hastanelerine sağlıkta yaşanan personel ihtiyacına ve yavaş ilerleyen bürokrasiye değindi. Metin Memiş Sağlık-Sen'in şehir hastaneleriyle ilgili bir rapor hazırladığını, ve bakanlığa sunduğunu söyledi. Mersin ve Adana Şehir Hastanelerini ziyaret ederek SASAM uzmanlarıyla incelediklerini söyleyen Memiş “Gördük ki yapılan şehir hastaneleri çok nitelikli, kaliteli, halkın ve sağlık çalışanlarının da motive olabileceği güzel mekanlar” dedi. Mersin ve Adana'da şehir hastanelerinin doluluk oranların yüzde 90 civarında olduğunu ifade eden Memiş Şehir hastanelerinin yapılmasını önemsediğini dile getirdi. Ordu’da da şehir hastanesinin bir an önce bitirilmesi gerektiğini belirten Memiş, “Ordu’da nitelikli olmayan, üç dört kişilik odaların olduğu sağlık tesisleri var. Şehir hastanesinin yapılması bence Ordu'ya büyük kazanım olacak” diye konuştu.

Türkiye’de sağlık alanında sağlık  personeli açığının çok fazla olduğunu aktaran Memiş, “Avrupa'daki meslektaşlarının dört katı yükle çalışıyor sağlık çalışanları. Bu anlamda da özellikle şehir hastanelerinin yapıldığı dönemde yeni, süreçte sağlık personeli alımı istihdam noktasında önemli adımların atılması gerekiyor  Çünkü yeni binalar yapabilirsiniz içerisini modern cihazlarla donatabilirsiniz ama hizmet eden insanların sayısını yeterli hale getirmez özlük, haklarını hak ettikleri oranda vermezseniz orada hizmeti yürütmek mümkün olmaz ifadelerini kullandı  Nitelikli sağlık hizmetinin verilmesi için bir an önce istihdam politikalarıyla sağlık personeli sayısının yeterli hale getirilmesi gerektiğini vurgulayan Memiş Sağlık çalışanlarının sayısının artmasıyla , birlikte şehir hastanelerinin ülkenin vatandaşına ve çalışma ortamı bakımından sağlık çalışanlarına güzel hizmetler sunacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

LİYAKATİ OLAN İNSANLARIN GÖREVE GETİRİLMESİ GEREKİYOR

Bürokratik yapının liyakatli kişilerden oluşmasının taşıdığı öneme işaret eden Memiş şöyle devam etti

Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü var Diyor ki, 'Bize ayak uyduramayan bizimle uyumlu olmayan, yavaş kalan, geri kalan sistemi geri götüren bürokrat görevini bıraksın gitsin'. Bu sözden çok mana çıkarmak lazım Evet, gerçekten 2023 hedefine hazırlanan, referandum süreciyle beraber yeni Türkiye döneminde engel olan, yol tıkayan siteme katkı sunmak yerine geri götüren bürokratik yapıların mutlaka tekrar gözden geçirilmesi ve liyakati olan insanların göreve getirilmesi gerekiyor.”

Program kapsamında Metin Memiş ve beraberindeki heyet Ordu Valisi Seddar Yavuz'u ziyaret etti  Memiş, ve Beraberindeki heyet daha sonra Ordu, 112 Komuta Kontrol Merkezi'nde görev yapan, sağlık çalışanlarını ziyaret ederek bir toplantı gerçekleştirdi ve sorunlarını dinledi.


 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

SON DAKİKA HABERLERİ