Sağlık personeli vicdani görevde

Okuduğunuz haber
SENDİKA BAŞKANLIĞINDA 3 DÖNEM KURALI OLMALIDIR

KPSS siz 5 bin kişi alınacak

Anasayfa   /    personel sağlık    /    Sendika başkanlığında 3 dönem kuralı olmalıdır

Sendika başkanlığında 3 dönem kuralı olmalıdır

Koltuğa oturanın kalkmadığı, 15-20 senedir sendika başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliklerinin yapıldığı bir ortamda sendika başkanı son kez adayım dedi ve neden sendika başkanlarının 3 dönem yapması gerektiğini kendinden örneklerle anlattı

PERSONEL SAĞLIK      13 Agustos 2018 - 11:38     0

Sendika başkanlığında 3 dönem kuralı olmalıdır

Koltuğa oturanın kalkmadığı, 15-20 senedir sendika başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliklerinin yapıldığı bir ortamda sendika başkanı son kez adayım dedi ve neden sendika başkanlarının 3 dönem yapması gerektiğini kendinden örneklerle anlattı. Hatay Sağlık Sen Şube Başkanı Fatih Feleytun GÖNÇ yaptığı basın açıklamasında :  

Sağlık-Sen Hatay Şubemizin 5.Olağan Genel Kuruluna sizlere verecek olduğum daha çok hizmetin olduğu düşüncesi, azmi ve enerjisiyle sizlerle birlikte edinmiş olduğum tecrübeyle son kez aday olmaya karar vermiş bulunuyorum.   

 Sendikal hayatıma başladığım dönemden beri üyelerine her türlü sahip çıkan, temsilcilerini karar alma mekanizmasının içine katan, yalın, saydam bir yönetim anlayışı benimsedim. Aynı yerde kalmak için bile çok hızlı koşmaya mecbur olduğumuz dönemlerde kendimizi de, ailemizi de unutarak “Hesabın üstünde bir hesap vardır” düsturuyla Münker Nekir hesabını göze alarak hareket ettik. Yoklukta kazandıklarımızın kıymetini bilerek varlıkta kaybetmeden, üstüne koyarak çalıştık. Amatörce heyecanını hiç yitirmeden profosyonelce çalışan örnek bir şube olmayı başardık.   

   “Kim var” diye sorulduğunda sağına soluna bakmadan “ben varım” cevabını verebilen, “Benim olmadığım yerde kimse yoktur” duygusuna sahip bir anlayış ile ülkemizin gidişatına ve sorunlarına kayıtsız kalmaksızın ve davamızın bize kazandırdığı irfanı da göz ardı etmeksizin erdemliler hareketini tüm engellemelere rağmen başarı ile yürüten bir aile oluşturduk.     Yönetim kuruluna veya Şube Başkanlığına aday olmak herkesin en doğal hakkıdır. Kimin göreve geleceğine karar verecek olan kıymetli üyelerimizin iradesidir. Herkes çıkar projelerini, geçmişte yaptıklarını ve gelecekteki faaliyet planlarını demokratik kurallar çerçevesinde anlatır ve çıkacak olan sonuca da saygı duyar. Bu benim ve teşkilâtımın demokrasiye olan inancı ve sizlerin tercihine duyduğumuz sonsuz saygımızdır. Ben ve ekibim bundan önce size güvenerek bu yola nasıl çıktıysak bugün de yine size güvenerek bu yolda devam kararı aldık. Biz Allah'ın izniyle gücümüzü üyelerimizden  aldık. Ülkemize, şehrimize ve değerli sağlık çalışanlarına hizmet etmeye talip olduk. Gençlere yol açma gayesini taşıyarak sizlerin takdiriyle geçireceğim bu son süreçte;      Yeni dönemin yenilendiğimiz dönem olması için,     Köklerine bağlı, geçmişin bakiyesine sadık, yeniliğe açık sendikacılık anlayışı ile yeni ufuklara yolculuk için,     Çözüm yolları tıkandığında tavır ve eylem sendikacılığı yapmak için,     Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanlışa “dur” diyebilen, korkmadan çekinmeden doğruyu haykırabilen bir ses olmak için,     Tecrübelerimizi paylaşarak başkalarının da tecrübelerinden istifade eden, nitelikli dayanışma anlayışına sahip kadrolar oluşturmak için,     Fikirleri ve çalışma disipliniyle farkındalık oluşturan bir ailenin farkını farkettirmeye devamı için,     Ücret sendikacılığının yerine hizmet ve değerler sendikacılığını benimseten anlayışı daha da ileri taşımak için adayız.     Değerli arkadaşlarım,     Yeni bir yolculuğun eşiğindeyiz. Bu soylu mücadelemizde daha da zirveye yol alacağımız sürecin kolay olmayacağının farkındayız. Büyük ustanın “Sahipsiz kalırsa bu öksüz yapı,onu sürdürmeyen çırak utansın” dizelerinden ilham alarak yola çıkıyoruz. Şimdiye kadar siz değerli üyelerimizin desteğiyle yola ne yalnız çıktık, ne de yalnız yürüdük. Bu iradeyi karşılıksız bırakmamak adına sendikamızın geleceğine ilişkin düşleri olanlarla yeniden huzurunuzdayız.     

Bundan önceki dönemlerde olduğu gibi gizli kapılar arkasında yapılan bir seçim süreci bizim hiçbir zaman tercihimiz olmamıştır. Herkese duyurduğumuz gibi sendikamız seçim tüzüğü neyi gerektiriyorsa şeffaf ve oldukça yoğun bir katılımın olduğu bu seçim sürecinde sizlerin verecek olduğu karara herkesten çok saygı duyuyor ve sizlerin gücünüzün üzerinde bir güçte tanımıyoruz. Şunu bilmelisiniz ki vereceğiniz kararı değiştirmek kimsenin hakkı da değil, haddine de değildir. Hiç kimsenin de böyle bir yetkisi yoktur.      Hayatta hayal olanları, hayalini kuranlar başarmıştır. İyi ve güzel olanın hayalini kurarak yeniden adım atıyoruz. Bu yolculukta bizimle yarenliğe var mısınız?     Bu duygu ve düşüncelerle; bugüne kadar ki destekleriniz ve sendikamızın geleceği için vereceğiniz doğru karar için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, şahsım ve ekibim adına sizlere en kalbi duygularımla selamlıyor; sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

SON DAKİKA HABERLERİ